„Radość muzykowania – na polską nutę!” Koncert odbędzie się 26-go kwietnia o godz. 19:00, poprzedzając majowy długi weekend, wprowadzi nas w atmosferę naszego dziedzictwa kulturowego. Wstęp wolny!

  • Data Kwi 26, 2019
  • Godzina 07:00 pm - 09:00 pm
  • Adres
    Okopowa 70/106, Łódź, Poland

Serdecznie zapraszamy wieczór muzyczny poświęcony muzyce dawnej Polski, podczas którego utwory a także kopię instrumentu dawnego zaprezentuje Anna Krysztofiak. Usłyszymy muzykę Jana z Lublina, anonimowe pieśni miłosne, a także wiele utworów z tabulatur jakie zachowały się do naszych czasów. Będziemy mieli okazję podziwiać wirginał wykonany według weneckiego modelu autorstwa Domenica da Pesaro z 1540 r.
Podobne instrumenty były bardzo lubiane na renesansowych dworach Europy, odnajdujemy takie m.in. wśród ulubionych instrumentów królowej Elżbiety I. Liczne wojny i niepokoje sprawiły, że żaden z tego typu instrumentów nie ocalał w Polsce. Można się jednak domyślać, że będący pod silnym wpływem sztuki włoskiej dwór polski z pewnością takim instrumentem dysponował.

 

26 kwietnia będziemy gościć ANIĘ !!

Anna Krysztofiak jest artystką Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka chóru. Wykonuje partie dzieł oratoryjnych a także recitale w repertuarze historycznym, koncertując w kraju i za granicą. Będąc multiinstrumentalistką gra na instrumentach dawnych i etnicznych, w tym na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Jest jedyną osobą w Europie, która w stałym repertuarze wykonuje utwory nanguan w konserwatywnej stylistyce, co zostało docenione przez etnomuzykologów i sinologów obecnych na międzynarodowej konferencji CHIME w Lizbonie, w 2018 roku. Kształciła się indywidualnie i na kursach mistrzowskich m.in. u Olgi Pasiecznik, Nicolasa Parle, Marka Caudle, Marka Toporowskiego, Kyoko Kubota, Lin Po Chi, Abdou Ouardi, oraz u innych nauczycieli w Brukseli, Quanzhou i Tajpej. Odbywała praktykę w budownictwie organowym w pracowni organmistrzowskiej Manufacture d’Orgue de Bruxelles Patrick Collon. Przez rok pełniła funkcję organisty parafii polskiej przy kościele Notre Dame de la Chapelle w Brukseli. W roku 2018 obchodzi 20-lecie stałej posługi organisty. Anna Krysztofiak została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu mogła studiować tradycyjną muzykę chińską nanguan w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi. W latach 2015-2017 była dyrektorem artystycznym Festiwalu „Muzyka w Ogrodzie Chińskim” w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a festiwal ten był jej autorskim projektem. W jej dorobku znajdują się koncerty w kraju i za granicą (Czechy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Tajwan, Maroko). Występowała jako solistka z The Harp Consort, Andrew Lawrence-King, a także z Marią Pomianowską i jej zespołem. Koncertowała na festiwalach Kolory Polski i Kręgi Sztuki, Festiwal Światła w Łazienkach Królewskich, oraz na wielu innych festiwalach, na uczelniach i w filharmoniach, ponadto miała zaszczyt uświetniać wizyty dyplomatyczne z Dalekiego Wschodu: Ksieżnej Hisako Takamado, prezydenta Chin Xi Jinpinga, ministra obrony Chin Wanguan Changam, wiceministra ChRL Xianga Zhaoluna i innych szlachetnych gości. W ostatnim czasie nagrodzona została za swoją pracę artystyczną przez Marszałka Województwa Łódzkiego.

UMÓW SPOTKANIE | ZADZWOŃ I ZAMÓW

NAJLEPSZE JEDZENIE W MIEŚCIE

TEL. 605 353 919